Sakarya24haber.com-
$ DOLAR → Alış: 5,71 / Satış: 5,73
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

“15 Temmuz milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gecedir”

“15 Temmuz milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gecedir”
  • 16.07.2019
  • 532 kez okundu

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. Yıldönümünde Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen programda konuşan Başkan Ekrem Yüce, “15 Temmuz; milli iradenin vesayete, milletimizin hainlerin karşısında vatanı, bayrağı, özgürlüğü için ortaya koyduğu duruşun adıdır. 15 Temmuz; meydanlara koşan, tanklara silahlara göğsünü siper eden milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gecedir. Bu destan unutulmadı, unutulmayacak” derken; Vali Nayir, “Selaların darbeyi durduracağını hesap etmediler. O gece vatanı uğruna can vermeye hazır vatandaşlarımızı hesap etmediler” dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz ise hainlere hadlerini bildiren millete teşekkür etti.

 

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıldönümünde Sakarya’da binlerce kişi Demokrasi Meydanı’nda buluştu. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programlarına Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yiğit, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, BAM Başkanı Nuri Koçer, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, SESOB Başkanı Hasan Alişan, 15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci, Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı. Gecenin sonunda Uğur Işılak, sahne alırken; 15 Temmuz Demokrasi Zaferi’nin yüzyıllar boyunca unutulmaması gerektiğine dikkat çekti.

 

Dualar ve Kur’an-ı Kerim tilaveti

Büyükşehir Belediyesi Mehteren Takımı’nın dinletisiyle başlayan program Orhan Camii İmam-Hatibi Alaaddin Beşel’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atatürk Havalimanı’nda halka hitaplarının canlı olarak yayınlandığı Sakarya Demokrasi Meydanı’nda program İl Müftüsü İhsan Açık’ın gerçekleştirdiği dua ile sürdü. Yüzlerce vatandaş hep birlikte aynı duaya el açtı.

 

15 Temmuz kahramanlık destanı yazılan gecedir

Gecenin ilk konuşmasını Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce yaptı. 15 Temmuz’da kahramanlık destanı yazıldığını söyleyen Başkan Yüce, “15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıldönümünde şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı bir yaşam diliyorum. 15 Temmuz; milli iradenin vesayete, milletimizin hainlerin karşısında vatanı, bayrağı, özgürlüğü için ortaya koyduğu duruşun adıdır. 15 Temmuz; meydanlara koşan, tanklara silahlara göğsünü siper eden milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gecedir. Bu destan unutulmadı, unutulmayacak” dedi.

 

15 Temmuz’u unutmayacağız

15 Temmuz hadisesinin hiçbir zaman hafızalardan silinmeyeceğini ifade eden Başkan Yüce, “Çocuklarını, eşini, anne, babası ile helalleşip, ülkesi için sokaklara koşan şehitlerimizi unutmayacağız. Gözünü kırpmadan kurşunların karşısına dikilen, tankların altına yatan gazilerimizi unutmayacağız. Milletin tankını, topunu, tüfeğini millete tutan cuntacıları ve destek verenleri unutmayacağız. FETÖ’nün başarılı olması için bekleyenleri, darbecilerin yanında yer alanları unutmayacağız. Dost bildiklerimizin sessiz kalışlarını unutmayacağız” dedi.

 

 

 

Milletimiz darbecilere fırsat vermedi

Başkan Yüce, “Türkiye dünya mazlumlarının umudu, o gece bizden iyi bir haber bekleyen gönül coğrafyamızın son kalesidir. O gece Bosna’nın, Semerkand’ın, Somali’nin, Kudüs’ün, Filistin’in, Arakan’ın ve nice mazlum ve mağdur coğrafyanın gözü ülkemizin üzerindeydi. Dillerinde dualar, o geceyi bizlerle birlikte yaşadılar. Hamdolsun zalimler değil, mazlum ve mağdurlar sevindi. Milletimiz hainlere, darbecilere fırsat vermedi” dedi.

 

Birlik ve beraberlik vurgusu

Başkan Yüce, “15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak sadece şehitlerimize, şehit yakınlarımıza ve gazilerimize değil, tarihimize karşı da en büyük sorumluluğumuzdur.15 Temmuz’da yaşadıklarımızı asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Birlik ve beraberliğimizi güçlendireceğiz. Kardeşlik bağlarımızı sıklaştıracağız. Hainlere, ülkemizi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Gözünü ve kalbini ülkemize yöneltmiş milyonların umudunu yaşatmaya devam edeceğiz. Rabbim ülkemizin üzerinde emelleri olan hainlere fırsat vermesin. Ülkemizi ve milletimizi korusun” dedi.

 

Her zaman milletimizle olacağız

Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, “3 yıl önce muhtarlar olarak Demokrasi Meydanı’nda nöbetteydik. Biz muhtarlar olarak bayrağımızın dalgalandığı en uç noktada dahi demokrasinin devamını sağlayan tek grubuz. Her zaman vatanı savunmaya devam edeceğiz. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. İnşallah her zaman milletimizle birlikte olacağız” dedi.

 

Rabbim tekrarını yaşatmasın

15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci, “15 Temmuz gecesi şehit olan kardeşlerimize mevlam cennetine nasip eylesin, gazi olanlara sıhhat ve afiyet versin. O geceyi her birimiz ayrı ayrı yaşadık. Ülkemizin her yerinde vatandaşlarımız sokaklara çıktı. Canını hiçe sayarak vatanı, milleti, bayrağı, devleti için sokağa çıkan kardeşlerime teşekkür ediyorum. O gece Valilikte gazilerimiz oldu. Milletimizin silahlarını milletimize tutan eşkiyaların elinden aldık. Rabbim bir daha milletimize 15 Temmuz gecesini yaşatmasın” dedi.

 

Esnaflar demokrasinin her zaman yanında

SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Sakaryalı olmaktan gurur duyuyorum. Demokrasi hiçbir bireyin hiçbir iradenin emrinde değil. Sizler demokrasinin sahibi olduğunu ilan ettiniz. Bu sene 3. yıldönümü geride bırakıyoruz. Sizleri tebrik ediyor, hizmet ediyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Esnaf arkadaşlarımızla birlikte demokrasinin bekçisi olmaya devam edeceğiz. Şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum” dedi. SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Demokrasi Meydanı’nda bulunan Sakaryalılara selamlarını iletti.

 

Dünyaya demokrasi ve özgürlük dersi verdik

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “15 Temmuz, milli iradenin vesayete, cesaretin ihanete, milletin hainlere karşı galip geldiği, insanlık tarihine altın harflerle yazılmış büyük bir demokrasi mücadelesinin adıdır. Bu mücadelenin ve zaferin asli sahibi o gece meydanlara çıkan aziz milletimizdir. Tıpkı Sakarya’da olduğu gibi aziz vatanımızın dört bir tarafında vatandaşlarımız darbecilere karşı direndi. İnsanımız tek yürek oldu ve özgürlüğüne, devletine ve haklarına sahip çıktı. Bu şanlı direniş ile birlikte dünyaya karşı büyük bir demokrasi ve özgürlük dersi verdik. Milletimizin ve devletimizin şanlı tarihinden aldığı feraset, milli ve manevi değerlerimizin kazandırdığı iman ve cesaretle bu kahpe girişimi hep birlikte bertaraf ettik. Bu bağımsızlık örneğini asırlar boyunca unutmayacak ve unutturmayacağız. Hiç şüphesiz şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir” dedi.

 

Nitelikli insan yetiştireceğiz

SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “15 Temmuz’da meydanlarda demokrasiye sahip çıkan, canını ortaya koyan milletimizi saygıyla selamlıyorum. 15 Temmuz hainlerin ortaya çıktığı bir gündür. Hainlerin kendi kardeşine silah doğrulttuğu bir gündür. Biz üniversite olarak hainlere geçit vermeyecek insan yetiştirmeyeceğiz. İnsana saygılı vatandaşlar yetiştireceğiz. Çünkü her işin başı nitelikli insandır. Daha çok çalışacak daha çok gayret göstereceğiz. Bu vatan için canlarını şehit veren şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize uzun ömürler diliyorum” dedi.

 

Destan yazan bir millet

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, “3 yıl önce bu meydanda destan yazdınız. Liderimizin sesini duydunuz ve güvendiniz. Ülkemizi hainlere teslim etmediniz. 28 Şubat’ı, 27 Nisan’ı, 27 Mayıs’ı unutmadınız. Şehitler verdik. Şehadet makamına ulaşamayan ama yaralananlar oldu. Onlara borcumuz var ve bu borcu en iyi şekilde ödemeliyiz. Bizim gibi icraat makamında olanlar daha çok çalışmalı. Daha ileriye gitmek için daha çok çalışmalıyız. Çıtayı her zaman daha yukarıya çıkarmalıyız. İşte bu kararlılıkla hareket etmeliyiz” dedi.

 

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Milletin parasıyla alınan silahları milletimize doğrultan, bombalar atan hainlere hadlerini bildirdiniz. Tankları durdurdunuz, silahları susturdunuz. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Bütün dünya biliyor ki; söz konusu vatansa ölümü göze alıp Atatürk Havalimanı’na inan Cumhurbaşkanımız var. Şehit olmayı göze alan milletimiz var. Şairin dediği gibi sahipsiz olan memleketin batması haktır, sizler sahip oldukça vatan batmayacaktır. Rabbim yar ve yardımcımız olsun” dedi.

 

Birliktelikle binler olduk

15 Temmuz gecesi gazi olan isimler adına konuşan 15 Temmuz Gazisi Ali Kasımoğlu, “Rabbim bizlere her zaman birlik olmamız gerektiğini emretti. Birlik olunca yüzler Allah’ın izniyle binler oldu. Bu halk yola çıkan hainlerin ellerinden silahları, tankları aldı. Bizler bir olmaya devam etmeliyiz. Birlik olup, dik durup hakkı haykırmaya devam etmeliyiz. Biz birlik olunca var olmaya devam edeceğiz. Rabbim bizleri tek bir vücut altında bir kılsın. Yar ve yardımcımız olsun” dedi. Protokol üyeleri programın devamında şehit yakınları ve gazilere plaket takdim etti.

 

251 şehidimizi unutmayacağız

Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu öyle bir ihanettir ki bin yıl yaşadığımız bu topraklarda emsali gözükmedi. Ama başaramadılar. Kara bir gece olan bu gece unutulmadı. O gecenin lideri Cumhurbaşkanımıza Sakaryamızdan binlerce selam gönderiyoruz. O gece vatanı uğruna can vermeya hazır vatandaşlarımızı unuttular. Bütün şehitlerimize Sakarya’dan selamlar gönderiyoruz. Selaların darbeyi durduracağını hesap etmediler. Darbeyi durduran selalar okundu. Hiçbir şeyi hesaba katmadılar. Bizler 251 şehidi hatırlayıp unutmayacağız. Bizi en zayıf yerimizden vurmaya çalışanları unutmayacağız. Bugün bu ruhu tekrar yaşatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Allah’a emanet olun” dedi.

Lüleci Sokak’ta altyapı çalışmaları başladı
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce daha önce müjdesini verdiği Lüleci Sokak ile ilgili yenileme çalışmalarının başladığını, SASKİ’nin yağmursuyu ve içmesuyu...
Büyükşehir İtfaiye Erleri her zaman nöbette
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Erleri şehrin huzuru ve güvenliği için 7/24 nöbet tutmaya devam ediyor. İtfaiye ekipleri tarafından son 6 ayda...
Burhan veda etti
Hendek’teki üç yıllık görev süresi sonrası son kararname ile Antalya Muratpaşa Kaymakamlığı’na atanan Kaymakam Orhan Burhan onuruna, Hendek Belediye Başkanı...
Ayvayı, Başkentinde İncelediler
Son yıllarda üretilen Ayva ile yerel ve ulusal basına damga olan ve Ayvanın Başkenti olarak anılan Geyve’de üreticilere yardımcı olabilmek...
Pirahmetler, Hasanbey’i yendi
Pirahmetler, Hasanbey’i yendi Pirahmetler takımı Hasanbey takımını 3-1 yenerek ilk 4 iddiasını son haftalara taşıdı. Erenler Belediyesi Bekirpaşa Muhtarlıkları 1....
Emniyet Asayiş Bülteni
Birimi                                          :SAKARYA – ADAPAZARI Olay Adi                                      :TAKSİRLE YARALAMA Olay Özeti   : 19.08.2019 günü saat.17.00 sıralarında Tepekum Mahallesi Cengiz...
Tarihi Sakarya Köprüsü’nde bakım çalışması devam ediyor
Sakarya Nehri üzerinde bulunan tarihi Sakarya Köprüsü’nde yenileme çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor. Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun kararları...
Büyükşehirli sporcular Denizli’de kürsüde
Büyükşehir Bisiklet takımı, Denizli’de düzenlenen Uluslararası Çameli Dağ Bisikleti yarışlarına katıldı. Elit erkekler kategorisinde Büyükşehir sporculardan Onur Balkan 2.’ci olurken...
Kaçak Sigaraya Geçit Verilmesin
Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, sigaraya yapılan son zamlar sonrasında kaçak sigaraya geçit verilmemesi için gereken...
Mengen; Memur-Sen Yüzde 20 Artışın Altına İmza Atmayacak
Memur-Sen Sakarya İl temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının, %4+4 ve %3+3’ten...
Depremsellik araştırmaları için önemli protokol
SASKİ tarafından oluşturulan ve hassas konum belirleyebilen GNSS sistemiyle elde edilen verileri Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü...
Çaykışla ve Kozluk Farkı
Kozluk’tan Köy İçi’ne yarım düzine gol. Lider Çaykışla (A) takımı ,Kamışlı takımını 4-1 yendi. Erenler Belediyesi Bekirpaşa Muhtarlıkları 1. Geleneksel...
Emniyet Asayiş Bülteni
Birimi     :SAKARYA – ADAPAZARI Olay Adi                                 :TAKSİRLE YARALAMA – TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA Olay Özeti                                : 09.08.2019 günü saat...
Hobi kursları ile en güzel eserler
Yaşlı Destek Merkezi (YADEM) 65 yaş üstü hobi kurslarında faaliyetler devam ediyor. Bu kapsamda yaşlılar yeni eserler ortaya çıkarmaktadırlar.  ...
Kaçak/Usulsüz Doğal Gaz Kullanımlarına Yasal İşlem Yapılıyor
AGDAŞ’tankaçak ve usulsüz doğal gaz kullanımı konusunda uyarıgeldi. Kaçak ve usulsüz kullanımı tespit edildiğinde derhal yasal işlem başlatılacağı belirtildi.  ...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

hack 2018 cpanel alma cavdar59 sunucu root ilemi portsuz backconnect olma litespeed c1 bypass method cavdar599 litespeed config okuma cavdar59 hacklink shell script