Sakarya24haber.com-
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Sakarya’da iddialıyız

Sakarya’da iddialıyız
  • 13.03.2019
  • 124 kez okundu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Koray Aydın, Sakarya İYİ Parti İl Binasında düzenlediği basın toplantısında, yaptıkları kamuoyu araştırmalarına göre Sakarya Büyükşehir ve Adapazarı ilçesi başta olmak üzere, Sakarya’da aday gösterdikleri yerlerde iddialı olduklarını söyledi. Aydın, iktidara da yüklendi.

 

Koray Aydın Sakarya’da

1999 depremi döneminde Bayındırlık ve İskan Bakanı iken Sakarya’da prefabrik konular, kalıcı konutlar, şehrin altyapısı gibi konulardaki çalışmaları nedeniyle, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Fahri Hemşehrilik beratı verilen, İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Sakarya’ya geldi. Gişelerden karşılandıktan sonra Sakarya İl Binasında basın toplantısı düzenleyen Aydın’a, GİK üyeleri Ayhan Bölükbaşı, Cem Oba ve aynı zamanda Sakarya Milletvekili olan Ümit Dikbayır, İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Adapazarı Belediye Başkan adayı Dr. Aydoğan Arslan ve Erenler Belediye Başkan adayı Şemsettin Duman da eşlik etti.

 

Deprem sonrası

Basın toplantısının başında depremin ardından Sakarya’nın durumunu anlatan Koray Aydın, “O Çark Caddesi’ndeki manzarayı, her katıldığım televizyon programında söyledim.O manzarayı gördüğümde, yaptığımız çalışmaların ardından şehrin ne duruma geldiğini de görünce, duygusal anlar yaşıyorum. O zaman siyaset kurumuna tepki olmasına rağmen, sokaklarda gezdik, kahvehanelerde Sakaryalılarla oturduk. İnanın tek bir kişiden bile, tek bir kötü söz bile duymadık. O dönemde bizlere destek olan herkese bir kere daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Bölücü üslup

31 Mart yerel seçimlerinde vatandaşların 5 yılda yerel yönetimlerin ne yaptıkları veya ne yapmadıklarına göre kararını verip, şehri 5 yıl boyunca yönetecek kadroları seçeceklerini de anlatan Aydın, “Geçen sene Cumhurbaşkanı seçildi. TBMM üyeleri seçildi. 4 sene daha görevlerinin başındalar. Sadece Belediye Başkanları, meclis üyeleri, muhtarları seçeceğiz. Buna rağmen ben bu savaş dilini anlamıyorum. Karşı tarafı bölücü, ayrıştırıcı, ağır suçlamalar yapan dili anlamıyorum. Bu dil ile, ülkenin kötü yönetilmesi sonucu içine düşülen sıkıntılı durumun üzeri örtülmek isteniyor” dedi.

 

İnsanlar açız diyor

Aydın,

“Böyle bir ortam içerisinde vatandaşın imdadına yetişemeyen, ‘biz açız’ feryadını duymayan, iş bulamayan insanın hakkının gasp edilerek yandaşların işe alınmalarına göz yuman ve hayatını nasıl idame ettireceği sorularına cevap veremeyen iktidar, şimdi tüm gerçeklerin konuşulmasını istemiyor. Bu işin üzerini şalla örterek, savaş tamtamları ile bu işin gerçeklerinin konuşulmasından kaçıyor. Öyle bir dönemdeyiz ki, aslında üzerini örtmeye çalıştıkları konular, kendilerinin tescilli olduğu konular.

Şimdi tutmuşlar, karşısındaki millet ittifakına, ‘Bunlar HDP ile işbirliği yapıyor’ diyorlar. Ya sen aklını peynir ekmekle mi yedin? Hangi galakside yaşıyorsunuz. Bizim ittifak yaptığımız yer belli. Açık şeffaf şekilde ittifak görüşmelerini yaptık. Ama senin bu bahsettiğin yer ile ilgili sicilin zaten bozuk. Bununla 3-4 senedir geçmişinde beraberliklerin var. Oslo’da masaya aldın onları sen oturttun. Habur’da sınır geçişlerini sen sağladın. Çadır mahkemeleri sen kurdun. Bizim savcımızı, askerimizi teröristin ayağına götürdün. Orada berat belgelerini sen verdin. Aynı insanlarla Diyarbakır’ın göbeğinde tam 267 tane akredite gazetecinin önünde Öcalan’ın bildirisinin okunduğunu tüm dünyaya görüntüleri paylaştığı ortamı sen inşa ettin.

Bununla da yetinmedin, her şeylerine göz yumdun. Şehirler arası yollarda kimlik, pasaport kontrolleri yaptılar. Sonra görmemezlikten gelin diye askere, polise söylediğini sen itiraf ettin. Şehirlerin altına yollara tünel açtılar, savaş hazırlıkları yaptılar, ne olacağı sonradan beliyken, herkes ne olacağını tahmin ederken, anaların gözyaşları akmasın derken, daha fazla oluk oluk akacağını herkes biliyorken, sonrasında yaşanan bütün olayların bütün sorumluluğu; kısacası senin üzerindeyken, bunu bir şal olarak kullanma hakkı en son sana aittir.” Dedi.

 

28 Şubat 2015 unutulmamalı

28 Şubat 2015 tarihinin, Türk tarihinin en kötü kara lekelerinden biri olduğunu da söyleyen Koray Aydın, “Bu millet her şeyi unutur ama 28 Şubat 2015’i unutmaz. Unutmamalı.

O tarihte, Dolmabahçe sarayında, Öcalan’la yapılan 10 maddelik anlaşma televizyonlarda okundu. Tüm Türkiye izledi bunları. Ak Parti kurmayları ve HDP’nin yöneticileri orada.

Sağlı sollu oturdunuz. Arkada Türk Bayrağı ve Atatürk Resminin olduğu masada oturup, Öcalan’la yaptığınız anlaşmayı okudunuz. Bu Türk tarihine geçecek en büyük Zillet ibretlerinden bir tanesidir. Unutulacak bir şey değildir.” Dedi.

 

Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şimdi bunu yapanların, sicili kabarık olanların, yani şu anda PKK ile yaptığımız mücadeledeki bütün şehitlerimizin vebalini üzerinde taşıyanlar şimdi tutmuşlar, karşısındaki ittifakı olmayan bir şeyle suçlayarak, kendi hatalarının üzerini kapatmak ve var olan hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısı üzerine bunu bir şal gibi örterek, konuyu değiştirmek kendi taraftarlarını olmayan kurgulara inandırmak isteyerek yaptıkları iş çok yanlıştır.

Vallahi de billahi de bir Cumhurbaşkanı’na bu üslup yakışmıyor. Yanındaki ortağına hiç yakışmıyor. Ben her televizyon izlediğimde, bu üslupları gördüğümde, birkaç yüz belediye fazla alacağım diye değer mi diye soruyorum kendime? Bu kadar yalanı, hiç yüz kızarmadan söyleyebilmek. Geçmişte yaptığı kendi hatalarını başkalarının üzerine, olmayan hataları gibi gösterecek bir dil icat etmek, bunu da yaparken zerre kadar utanç duymayan bir anlayışı tüm vatandaşların taktirine bırakıyoruz.

Biz savaşa gitmiyoruz. Bütün partili vatandaşlarımız ile memleket meselesini tartışan barış ve huzur dilini tasvip ediyoruz. Bizim savaşa değil, barış diline ihtiyacımız var.”

 

31 Mart’tan sonra kazanırlarsa, zam sağanağına hazır olun

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Koray Aydın, Hükümetin 31 Mart seçimlerinden de başarı ile çıkması durumunda zam yağmuru başlayacağını söyleyerek, “Hayatının en zor dönemlerini yaşayan vatandaşın elinde bir gücü var. Demokrasilerde en büyük güç oydur.

Bu seçimde, bu ülkeyi 17 yıldır yönetip, bir de yalan söyleyenlere karşı benim bir şey yapmam lazım. Genel Başkanımızın ifadesi ile kulağının çekilmesi lazım. Vatandaşın bunu bir ihtar aracı, bir fırsat olarak görmeleri lazım. Bunu yaparlarsa, iktidar seçimden sonra hata yaptıklarını anlayarak, doğru bir adım atmak zorunda kalırlar. Bunu yapmazlarsa, nasıl olsa ne yaparsak yapalım seçimi alıyoruz derlerse, 31 Mart’tan sonra Sakaryalılar zam sağanağını gördüklerinde de beni hatırlasınlar. 2019 yılı hepimiz için karanlık bir yıl olur.” Dedi.

 

Tank Palet’in özelleştirilmesi Sakaryalılara çok büyük hakarettir

Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilme kararına da sert tepki gösteren Aydın, “Herkes millilikten çok bahsediyor. Bir insanın milli olabilmesi için temel parametreler vardır. Sakarya’da Tank Palet Fabrikasını elinizden aldılar. Götürdüler Katarlıların eline verdiler. Bana göre Hükümetin Katar’la ilişkisi de şüpheli bir ilişki. Arada öyle bir geçirgenlik oluştu ki, bu işlerin arkasında da bir şey olduğunu düşünüyorum. Ama elimizde veri olmadığı için bir şey söylemeyeceğim. Satacak başka yer mi bulamadık. Elimizde var olanı geliştirmek imkanı varken, bunu satmak, bana göre Sakaryalılara yapılan en büyük hakarettir. Sakaryalılar bunu asla unutmasınlar. Akıllarından çıkarmasınlar. Bundan daha ağır bir kötülük yapılabilir mi Sakarya’ya.” Dedi.

 

Sakarya’da iddialıyız

Aday gösterdikleri bütün Büyükşehirler ve illeri takip ettiklerini ifade eden Koray Aydın, şunları söyledi:

“Bütün illeri takip ediyoruz. Şu anda bizim Büyükşehir Statüsünde olan her yerin tamamında iddialı durumdayız. Önceki gün Trabzon’daydım. Tarihin en büyük mitingi oldu. Herkes onu konuşuyor. Dolayısıyla hepsinde olan iddiamızın yansıması olan emareleri de görüyoruz. Aynı şey burası için de geçerli. Hem büyükşehri, hem Adapazarı’nı alabileceğimiz gözüküyor. Diğer ilçelerde iddialıyız. Bir de bu seçimlerde kararsız seçmen çok yüksek. Yüzde 30 civarında. Bu kadar kararsız seçmen olur mu? Bence onlar da kararlılar. Korkusundan  söyleyemiyorlar. AK Parti’yi sandığa gömecek kitle, o kararsız seçmen kitlesi bana göre.”

 

Pasajda Çıkan Yangında İşyeri Tamamen Yandı
Hendek’te sabaha karşı meydana gelen yangında pasajda bulunan bir işyeri tamamen yanarak kullanılamaz hale gelirken bazı işyerlerinde de maddi hasar...
19 Mayıs’ın 100. Yılı Coşkuyla Kutlandı
Hendek Kaymakamlığı önünden Cumhuriyet Alanı’na Gençlik Yürüyüşü ile başlayan tören, Cumhuriyet Meydanı´na çelenk koyularak, Hendek Spor Salonu’nda devam etti. Hendek...
Afrika’da su kuyusu açtılar
Sakarya Müteahhitler Birliği yıllardır su sorunu yaşayan ve sağlıksız kaynaklardan içmesuyu kullanan Afrika’da su kuyusu açtırdı. Afrikalı çocuklar dualarla teşekkür...
Sakarya’da 19 Mayıs Coşkusu
Milli Mücadelenin 100. Yılı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de coşku ile...
Bisiklet Vadisi’nde anlamlı etkinlik
Büyükşehir Belediyesi Ayçiçeği Bisiklet Vadisi ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kapsamında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü...
Sevgi bağını Allah kalplere koymuştur
Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Mutlu Evlilik Atölyesi sona erdi. Dinimizde Evlilik ve Aile Hayatı konulu konferansta konuşan Ezerbolatoğlu, “Sevgi, Allah’ın...
Etkinlikler Tarihi Konak ve Kitap Sokağında
Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kültür Sanat Etkinlikleri 20 Mayıs Pazartesi günü Alicanlar Konağında ve Kitap Sokağında gerçekleştirilecek programlarla devam edecek.  ...
“İnsanlar kalplerinin bileşkesidir”
Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kültür Sanat Etkinlikleri Dr. Adem Ergül’ün ‘Kalbi Hayat’ adlı söyleşisi ile devam etti. Ergül, “Manevi olarak kalbimiz...
Gençlik ve Spor Bayramı Çelenk Töreni İle Başladı
Milli Mücadelenin 100. Yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Sakarya’da çelenk sunumu ile başladı. Sakarya Gençlik ve...
Selanik’ten Ankara’ya Koşuyorlar
Milli Mücadele koşusu ile Selanik’ten alınan Ata toprağı Anıtkabir’e götürülüyor. Milli Mücadelenin 100. Yılını kutlama koşusu ile Selanik’ten alınan toprağı...
Şimdi Kaldirik Zamanı
Yöresel bir lezzet olan Kaldirik otu Hendek’in uzak Mahallelerinde toplanmaya başladı. Lila renkli çiçekleriyle gönle ferahlık veren ve baharın müjdecisi...
Sakaryaspor finale Doğru 4-0
Sakaryaspor Play Off yarı final maçında Sarıyer’i 4-0 yenerek finale adını yazdırdı. Maçın adamı 3 golde asist yapan Dilaver oldu.....
Yeşilay Sakarya Şubesi İlçeden İlçeye Durmadan Çalışmaya Devam Ediyor
Yeşilay Sakarya Şubesi 1-7 Mart Yeşilay Haftası’nda salon faaliyetlerinden saha faaliyetlerine kadar trafik lambalarının yeşil yandığında hilal şeklinde karşımıza çıkması...
Engelli ve Özel Sporculardan Vali Nayir’e Ziyaret
Vali Ahmet Hamdi Nayir, İlimizi temsilen atletizm, yüzme, masa tenisi ile tekvando gibi branşlarda Türkiye şampiyonlukları kazanan bedensel, işitme, görme...
Vali Nayir Otokar Fabrikasında İncelemelerde Bulundu
Vali Ahmet Hamdi Nayir, her hafta iş dünyasına gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Otokar Fabrikasında incelemelerde bulundu. Arifiye ilçesinde bulunan fabrikada Genel...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

hack 2018 cpanel alma cavdar59 sunucu root ilemi portsuz backconnect olma litespeed c1 bypass method cavdar599 litespeed config okuma cavdar59 hacklink shell script