Anasayfa EKONOMİ Haberi Sakarya Tek Yürek Bu haber 816 kez okundu.
EKONOMİ Haber Girişi: 13.11.2021 - 08:50, Güncelleme: 13.11.2021 - 08:50

Sakarya Tek Yürek

 

Sakarya Tek Yürek

Sakarya Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı, her geçen yıl başarısını katlıyor.
Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar “Her yıl kazandığımız tecrübelerle bu fuarı Türkiye’nin sayılı fuarı haline getirir, Sakarya'yı da fuarcılıkta öncü şehir yaparız” dedi.   GL Platform tarafından düzenlenen Sakarya Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı ikinci gününde birçok iş bağlantılarına sahne oldu. Katılımcı firmaların fuara özel yaptıkları indirim, üretici tarafından karşılıksız kalmadı. Birçok yeni teknoloji tarım makinası ve yem ürünleri direk alıcıyla buluştu.   Yeni yollar gösteriyor Fuarı değerlendiren Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, günümüzde sadece "kaliteli" üretimin yeterli olmadığını, tüketicilerin online satışlar sayesinde aynı ürünü farklı kalite ve fiyatlara satın alabildiklerine dikkat çekti. Sarı “Verimi, sürdürülebilir kılmak için çalışmalıyız. Fuarlar bu yüzden büyük önem arz ediyor. Bu fuar ile de çiftçilerimizin son teknoloji ürünlerle karşılaşıyor, farklı markaları aynı anda görüp kıyaslayabiliyor. Kendileri için en uygun ekipmanı buluyorlar ve tarım uzmanlarından öğrenecekleri yeni yöntemlerle bilgi ve becerilerini artırıyorlar. Bu fuar aslında çiftçimize üretimde yeni yollar gösteriyor” dedi.   Minnettarız Küresel ısınma nedeniyle toprak kayıplarının olduğunu ve tarım alanlarının zarar gördüğünü belirten Sarı, “Gıda ihtiyacı günden güne artacağı ön görülüyor. Bu nedenle tarımda verim ve sürdürülebilirliğin arıtılması çok önemli. Tarımla ilgili yaptığımız çalışmalarda amacımız Sakarya çiftçilerine yeni kapılar açmak, kırsal göçü önlemek, refahı yükseltmektir, yaşadıkları yerde mutlu bir şekilde hayatlarını sürdürmelerini sağlamaktır. Bu boynumuzun borcudur, zor günlerimizde çiftçilerimiz, üreticilerimiz ara vermeden gıda ihtiyacını karşılamaya devam etti, hepsine minnettarız” diye konuştu.   Ürün toplulaştırması yapılmalı Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar ise "Gelecekte imtihanımız gıdayla olacak. Aklını, elindeki imkanları kullanmayanlar bu imtihanda sınıfta kalacak. Bu konuda el birliğiyle milli seferberlik başlatmak zorundayız” diye konuştu. Ürün toplulaştırmasının bir zaruriye olduğuna dikkat çeken Bayraktar "Arazi toplulaşmasını layıkıyla yapamıyorsak, üretim ve ekimi sırasında ürün toplulaşması yapmak zorundayız. Bütüncül arazileri üretime hazır hale getirerek toplu üretim yapmak, kaybedilen varlıkları kazanmak zorundayız. Bu konudaki destek ve katkılarla üreticimizi motive ederek, akılcı tedbirler alarak başarmak zorundayız” dedi. 
Sakarya Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı, her geçen yıl başarısını katlıyor.

Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar “Her yıl kazandığımız tecrübelerle bu fuarı Türkiye’nin sayılı fuarı haline getirir, Sakarya'yı da fuarcılıkta öncü şehir yaparız” dedi.
 
GL Platform tarafından düzenlenen Sakarya Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı ikinci gününde birçok iş bağlantılarına sahne oldu. Katılımcı firmaların fuara özel yaptıkları indirim, üretici tarafından karşılıksız kalmadı. Birçok yeni teknoloji tarım makinası ve yem ürünleri direk alıcıyla buluştu.
 
Yeni yollar gösteriyor
Fuarı değerlendiren Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, günümüzde sadece "kaliteli" üretimin yeterli olmadığını, tüketicilerin online satışlar sayesinde aynı ürünü farklı kalite ve fiyatlara satın alabildiklerine dikkat çekti. Sarı “Verimi, sürdürülebilir kılmak için çalışmalıyız. Fuarlar bu yüzden büyük önem arz ediyor. Bu fuar ile de çiftçilerimizin son teknoloji ürünlerle karşılaşıyor, farklı markaları aynı anda görüp kıyaslayabiliyor. Kendileri için en uygun ekipmanı buluyorlar ve tarım uzmanlarından öğrenecekleri yeni yöntemlerle bilgi ve becerilerini artırıyorlar. Bu fuar aslında çiftçimize üretimde yeni yollar gösteriyor” dedi.
 
Minnettarız
Küresel ısınma nedeniyle toprak kayıplarının olduğunu ve tarım alanlarının zarar gördüğünü belirten Sarı, “Gıda ihtiyacı günden güne artacağı ön görülüyor. Bu nedenle tarımda verim ve sürdürülebilirliğin arıtılması çok önemli. Tarımla ilgili yaptığımız çalışmalarda amacımız Sakarya çiftçilerine yeni kapılar açmak, kırsal göçü önlemek, refahı yükseltmektir, yaşadıkları yerde mutlu bir şekilde hayatlarını sürdürmelerini sağlamaktır. Bu boynumuzun borcudur, zor günlerimizde çiftçilerimiz, üreticilerimiz ara vermeden gıda ihtiyacını karşılamaya devam etti, hepsine minnettarız” diye konuştu.
 
Ürün toplulaştırması yapılmalı
Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar ise "Gelecekte imtihanımız gıdayla olacak. Aklını, elindeki imkanları kullanmayanlar bu imtihanda sınıfta kalacak. Bu konuda el birliğiyle milli seferberlik başlatmak zorundayız” diye konuştu. Ürün toplulaştırmasının bir zaruriye olduğuna dikkat çeken Bayraktar "Arazi toplulaşmasını layıkıyla yapamıyorsak, üretim ve ekimi sırasında ürün toplulaşması yapmak zorundayız. Bütüncül arazileri üretime hazır hale getirerek toplu üretim yapmak, kaybedilen varlıkları kazanmak zorundayız. Bu konudaki destek ve katkılarla üreticimizi motive ederek, akılcı tedbirler alarak başarmak zorundayız” dedi. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve sakarya24haber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.